Бувають різні ситуації, коли вам, можливо, знадобиться перевезти холодильне обладнання. При таких обставинах, виникає питання про те, чи можна перевезти холодильник лежачи в кузові машини. Наприклад, у вас зламався старий агрегат і необхідно терміново купити інший, більш сучасний. А можливо, ви вирішили переїхати, і вам необхідно відвезти техніку в іншу квартиру або будинок.

Як треба переміщати складний вантаж без шкоди для його робочого стану? У цій статті, ми розповімо вам, як доставити електрохолодильник, без його поломки.

Порушення транспортування техніки, може привести до збоїв в її роботі. Велика частина виробників, настійно рекомендує перевозити холодильник Львів в стоячому положенні. Однак вантажити і відвозити охолоджуюче обладнання в таких умовах вкрай незручно.

Висота рефрижератора може досягати декількох метрів. У вертикальному положенні буде неможливо відвезти такий вантаж самостійно, без застосування допомоги спеціального транспорту і фіксуючих ременів. Саме тоді виникає питання, а чи можна якось цього уникнути?

Чи можна перевезти холодильник лежачи чи ні?

Наведемо приклади порад від виробників охолоджуючого устаткування:

 1. До оформлення покупки уважно прочитайте договір. Там буде сказано, за яких умов дозволяється транспортування. Пакувати його вам буде не потрібно, про це за вас потурбувався завод-виготовлювач.
 2. У гарантійному талоні, ви можете знайти пункт, в якому йдеться про те, в яких випадках знімаються гарантійні зобов’язання з виробника. Можливо там вказано, що гарантія не поширюється на поломки внаслідок горизонтальної вантажоперевезення. Обов’язково уточніть всі нюанси до початку робіт.
 3. Буває, в інструкцію включений пункт, який дозволяє здійснювати перевезення агрегату в горизонтальному положенні, на задній стінці. Якщо ви не знайшли такий пункт в інструкції, то не ризикуйте і помістіть охолоджувальний пристрій на бік.
 4. Забороняється перевезення холодильника лежачи на дверцятах. Транспортування на передній частині зазвичай призводить до його руйнування.
 5. Ніколи не підключайте морозильне обладнання до мережі відразу після перевезення, йому потрібна певна кількість часу, щоб «відстоятися». Проміжок часу, через який можна повноцінно користовуватися охолоджуючим пристроєм, вказується на пакувальному матеріалі.

Коли вам знадобиться відвезти старе, але робоче холодильне обладнання, а інструкція вже втрачена, то запам’ятайте основне правило: Розміщувати морозильник на бічну сторону необхідно так, щоб труба, в якій рухається холодоагент з компресора, була спрямована вгору.

При переміщенні морозильника в холодний сезон, бажано дати йому більший період часу «відстоятися» (максимум добу). За цей термін масло всередині компресора нагріється. Також, за цей період встигне випаруватися конденсат, який з’являється при підвищенні температури.

Як перевезти холодильник лежачи?

Щоб уникнути деформації в ході навантаження холодильного агрегату, до процесу транспортування слід підготуватися.

Підготовчий етап можна розділити на наступні пункти:

 • Проведіть розмороження. Заздалегідь вимкніть прилад з електромережі, щоб він повністю прийняв кімнатну температуру. До навантаження в автомобіль, йому потрібно встигнути просохнути.
 • Не забувайте витягти внутрішні полки, які можуть поламатися при перевезенні. Їх слід запакувати окремо.
 • Міцно закріпіть всі важливі деталі, які знаходяться на задній стінці рефрижератора. Найкраще закріплювати за допомогою болтів, якщо їх у вас немає, то зафіксуйте його за допомогою щільного картону.
 • Максимально надійно закріпіть основні дверцята, не забувайте зафіксувати морозильну камеру. Рефрижератор слід щільно обмотати спеціальним пакувальним матеріалом.
 • Коли ви врахували всі нюанси підготовчої частини, ви можете зайнятися навантаженням у транспортний засіб.

Чим небезпечне перевезення холодильника лежачи?

На задній стінці агрегату розташовується його головний елемент – компресор. При пошкодженні цієї деталі, холодильник не зможе виконувати заявлені функції. Компресор закритий спеціальною ємністю з машинним маслом. Смертним вироком для пристрою буде попадання масла в фреон. Для того щоб масло змішалося з фреоном, агрегату потрібно прийняти горизонтальне положення. Масло, в такому положенні, почне стікати в трубки і їх засмічувати. Меншою поломкою при такому транспортуванні буде деформування деталей решітки для холодоагенту. При недотриманні особливостей навантаження іноді ламаються амортизатори. Погодьтеся, що це вагомі причини для дотримання нескладних правил.

Як же бути, якщо немає можливості здійснити вантажоперевезення в вертикальному положенні? В цьому випадку є один варіант його транспортування в горизонтальному положенні без шкоди для побутової техніки – розташувати не на задню стінку, а на бічну.

До основних особливостей перевезення відносяться:

 • Під час вантажно-розвантажувальних робіт не можна триматися за дверцята. В цьому випадку є ризик не тільки зламати ручку, а й зіпсувати всі двері. Більш того, падіння холодильника після поломки рукоятки, може повністю вивести його з ладу.
 • Якщо доставка здійснюється стоячи, то необхідно звернути увагу на ділянки дороги з нерівним покриттям. Невелика ямка може сприяти перекиданню агрегату. У 95% випадків ви попрощаєтеся зі своєю технікою.
 • У процесі руху транспортного засобу, слід рухатися з мінімальною швидкістю і здійснювати проїзд по крайній правій смузі. Так не будуть створюватися причини виникнення ДТП.
 • Постарайтеся не створювати аварійні ситуації на дорозі. Дотримуйтесь дистанцію між іншими транспортними засобами, щоб не довелося застосовувати екстрене гальмування.

Отже, тепер ви знаєте чи можна перевезти холодильник лежачи і в яких випадках. Здійснювати перевезення слід обережно, з дотриманням ряду вищевказаних умов. А якщо у вас немає часу на вивчення всіх нюансів цієї відповідальної справи, то можна довірити перевезення холодильника лежачи нашій компанії.