Тим, хто стикався з питанням переїзду або перевезення будь-яких вантажів, напевно доводилося чути про такі поняття як «вантажники», «такелажники» і «мувери». І, якщо перше слово у всіх на слуху і його значення очевидно, то з іншими не все так просто.

Тому сьогодні ми спробуємо розібратися, чим же займаються люди цих професій і в чому різниця між ними.

Вантажники

Почнемо, звичайно, все з тих же зрозумілих і знайомих нам вантажників.

Загалом, в суспільстві давно склалося стереотипне враження про людей цієї професії. Зазвичай в уяві відразу малюється образ міцного хлопця зі стійким запахом перегару в бувалому одязі. Багато чого від такого фахівця не чекають, що і зрозуміло, адже завдання його гранично просте – нести і вантажити що скажуть. Втім, ми живемо не в кам’яному столітті і не за часів тотального дефіциту і тому цілком можемо собі дозволити звернутися в солідну компанію, яка надає послуги професійних вантажників Львів.

У цьому випадку на виклик виїжджає вантажник або ціла бригада фахівців (в залежності від обсягу і тривалості роботи). Хлопці зазвичай одягнені в одяг з логотипом своєї компанії, виглядають акуратно і спілкуються цілком інтелігентно.

Разом з позитивними якостями збільшується і вартість найму такого робітника. Але це якраз той випадок, коли точно не варто економити, адже збереження речей і відсутність простоїв – куди важливіше, ніж умовна економія. Тому, якщо ви хочете спати спокійно, замовте послуги вантажників високої кваліфікації.

Мувери

Слово «мувер» прийшло до нас із США. У перекладі з англійської воно означає фахівців, які займаються проведенням переїздів. У нашій країні поняття «мувер» отримало більш глобальне визначення. Тобто, по суті, так стали називати всіх тих, хто має відношення не тільки до проведення переїздів, а й до їх організації. Це може бути і оператор, і пакувальник речей, і водій вантажівки, і сам вантажник. Втім, можливий і інший варіант. Мувером часто називають звичайних вантажників просто щоб використовувати гарне слово для залучення уваги. Тобто, в цьому випадку вантажників можуть називати муверами навіть, якщо вони виконують вантажно-розвантажувальні роботи ні до переїздів, а, скажімо, під час перевезення будь-якого товару зі складу в магазин.

Такелажники

Нарешті, третя спеціалізація, про яку ми розповімо в цій публікації, це такелажники. Ці робочі істотно відрізняються від двох інших перерахованих вище категорій. Тут є своя особлива специфіка – робота, пов’язана виключно з перевезенням негабаритних вантажів. Такелажники – справжні професіонали, і вони зобов’язані мати відповідні документи, що підтверджують це.

Назва даної професії походить від слова «такелаж» – так називають на флоті мотузки, троси, канати тощо. За допомогою таких мотузок і тросів, а також завдяки використанню сучасного транспортного устаткування і переносяться габаритні вантажі сейфи, піаніно, громіздке промислове обладнання і навіть цілі виробничі лінії. Найчастіше такелажні роботи мають на увазі переміщення зафіксованих вантажів по зовнішній стороні будівель. Іноді для цього потрібно встановлювати тимчасову вишку або стрілу.

Таким чином, замислюючись про те, до кого звернутися за допомогою- до вантажників, такелажників або муверів, проаналізуйте, що саме ви очікуєте від їх послуг. Якщо вас цікавить проведення квартирного, офісного або дачного переїзду під ключ – зверніться в мувінгову компанію. Якщо вам потрібно перевезти бабусин рояль або заводський верстат – вам до такелажників. А для виконання інших завдань зазвичай буває досить послуг звичайних вантажників. Але в будь-якому випадку це повинні бути досвідчені, акуратні і професійні працівники, на яких можна покластися в питанні якості перевезення вантажу. Можливо, в цьому випадку вартість послуг такого фахівця і буде трохи вище, зате ви не будете боятися, що щось зіпсується, розіб’ється або навіть загубиться при переїзді. Хороший спеціаліст несе відповідальність за ту роботу, яку він виконує. Ще краще звертатися не до приватних осіб, а в компанію, яка надає послуги вантажників, наприклад в нашу компанію. В цьому випадку з вами буде укладений договір, і фірма-виконавець візьме на себе повну матеріальну відповідальність за цілісність і збереження вашого майна.