Починаючи ремонт, варто подумати про утилізацію сміття. Звичайні прибудинкові контейнери, призначені для збору побутових відходів, використовувати для цієї мети не можна. Порушення правил призведе до штрафу.

Що відноситься до будівельного сміття?

Будівельним сміттям вважають відходи, отримані при демонтажі міжкімнатних перегородок, покриття стель, стін і підлоги, старі двері, вікна і частини інженерних комунікацій, що вимагають заміни.

До відходів будівництва відносять:

 • лінолеум, шматки шпалер ковроліну;
 • биту кахельну плитку і цеглу;
 • уламки штукатурки, бетонної стяжки, деревини;
 • гіпсокартонні плити, двері і вікна, які потребують заміни;
 • іржаві і що вийшли з ладу пластикові труби;
 • кабелі від старої проводки, розетки і вимикачі, і інші матеріали, що прийшли в непридатність.

Будівельне сміття з’являється на всіх етапах ремонту:

 1. В результаті демонтажних робіт на етапі підготовки до ремонту. Зазвичай це великогабаритне важке сміття. Бажано вивести його відразу, щоб не захаращувати кімнати і не заважати подальшим роботам.
 2. Відходи ремонтних робіт. Зазвичай це невикористані залишки будівельних матеріалів, одноразові витратні матеріали до інструментів і т. п. Від цього сміття бажано позбуватися відразу в міру появи.
 3. Відходи на фінішному етапі оздоблювальних робіт можуть бути великогабаритними, але порівняно легкими по вазі: частина листа гіпсокартону, дрібні обрізки труб, пил, залишки шпаклівки, шпалер, клеючих складів, герметика.
Destroyed home for demolition

Будь-які відходи бажано видаляти з квартири при найменшій можливості.

Увага! За ступенем екологічної небезпеки відходи діляться на п’ять класів. Крім деяких лаків, будівельні відходи відносять до 4 і 5 класу небезпеки.

Залишки шпалер, упаковки і деревна тирса можна викинути у побутовій сміттєвий бак, не боячись штрафу.

Де взяти упаковку?

Для зручності транспортування відходи упаковують в поліетиленові мішки або поліпропіленові пакети. Можна використовувати паперові мішки, що залишилися від цементу, штукатурки, клеючих складів, міцні картонні коробки, які можна попросити в найближчому магазині.

Бажано відразу ж передбачити ступінь завантаження, щоб мішок могла без особливих зусиль винести і занурити одна людина. Так, це зажадає додаткової тари, але зате не доведеться стикатися з неприємними ситуаціями, коли на половині шляху упаковка не витримує навантаження і вміст мішка розсипається в самий невідповідний момент.

Хто вивозить сміття?

Вирішуючи питання утилізації відходів, поцікавтеся в керуючої компанії, хто займається вивезенням будівельного сміття.

Якщо з домовим управлінням укладено договір на надання подібних послуг, питання вирішується досить просто: упаковані в мішки відходи складають у сміттєвих контейнерів. Великогабаритні предмети сколюють поруч без упаковки. Спеціальний сміттєвоз забере відходи.

Оплата проводиться в рамках комунальних платежів або окремим платежем після завершення ремонтних робіт.

Якщо договір на вивезення будівельного сміття Львів не укладено, доведеться самостійно наймати транспорт.

Централізоване вивезення будівельного сміття здійснюється транспортом з вантажною технікою на спеціально відведені для цієї мети майданчики. Токсичні відходи, ґрунтовку, фарбу, розчинники і лаки утилізують в пожежобезпечній обстановці на спеціальних полігонах.

Heavy dump truck against blue sky operating in a marble quarry

Способи вивезення сміття

Від сміття можна позбутися і своїми силами, везучи його на спеціалізовані полігони.

Такий варіант утруднений:

 • необхідністю оформляти дозвіл на вивезення відходів;
 • пошуками транспорту;
 • необхідністю забезпечити завантаження і вивантаження.

Вивезенням будівельних відходів займаються спеціалізовані фірми, які використовують для цієї мети вантажне таксі і бригади вантажників. Така послуга коштує не дуже дешево, наприклад, утилізація 1 м3 сміття у Львові обходиться в 75 гривень.

Власники квартир можуть повністю виключити пов’язані з ремонтом хвилювання шляхом укладення договору на проведення в квартирі комплексного ремонту. Послуга передбачає виконання всіх будівельних операцій, починаючи зі складання кошторису і закінчуючи вивозом сміття. Після узгодження, оплати і передачі ключів власник квартири може забути про пов’язані з ремонтом тривоги. Всі роботи, в тому числі і прибирання сміття, виконають професіонали нашої компанії. Вам залишиться тільки приїхати в готову до заселення затишну квартиру без бруду і сміття.

Увага! Деякі види відходів будівництва можуть використовуватися в якості сировини для виробництва нової продукції, тому на умовах самовивозу його можна продати.

Підводимо підсумки

Заключним і обов’язковим етапом ремонтних робіт є вивезення будівельного сміття. Не хочете платити штраф? Дійте в рамках прийнятого законодавства. Самостійно або за допомогою сторонніх компаній вивозьте упаковані в мішки відходи на спеціалізовані полігони. Утилізуйте сміття правильно, і у вас не виникне проблем з правоохоронними органами та сусідами.