Транспортування великогабаритної холодильної техніки має свою специфіку та особливості. Електрообладнання не можна розібрати, через важку вагу його складно переміщати, а сама процедура доставки вимагає дотримання правил і нормативів. У такій ситуації оптимальне рішення – перевезення холодильника з вантажниками. Бригада майстрів доставить агрегат за адресою оперативно і без будь-яких пошкоджень.

Але для цього перевезення холодильника Львів та іншого обладнання потрібно доручити перевіреній компанії з надійною репутацією. Організації, що працюють легально, надають послуги на підставі офіційних договорів, що гарантує компенсацію витрат у разі форс-мажорної ситуації.

Ще один плюс в тому, що в їх розпорядженні є автопарк транспорту різних розмірів і тоннажності, інструменти і оснащення для навантаження-розвантаження. У свою чергу випадкові приватники не можуть гарантувати якість і безпеку робіт. Тому економія на послугах професіоналів може обернутися поломкою дорогої техніки і непередбаченими витратами на ремонт або купівлю нової.

Перевезення холодильника з вантажниками і необхідна інформація

Щоб перевезення побутової техніки пройшла швидко і без ускладнень, повідомте нашій компанії-виконавцю дані про електроприлад:

 • вага і габарити. До таких належить висота, ширина, довжина. Точні розміри дозволять розрахувати, як виносити пристрій і чи поміститься він в фургон вантажного авто;
 • варіант установки (розміщення). Стоїть окремо на підлозі, на підставці, вбудований в нішу або інше місце;
 • необхідність демонтажу і монтажу кріплень. Чи знадобиться знімання кріплень і подальше їх встановлення на новому місці;
 • дві адреси. Пункт відправлення (звідки перевозиться техніка) і кінцевого призначення;
 • поверховість в пункті відправлення та призначення. Додатково інформація про наявність чи відсутність ліфта;
 • розміри дверних прорізів і передпокоїв, сходових майданчиків і прольотів.

Зазначена інформація допоможе підібрати транспорт, інструменти і додаткові пристосування, розрахувати кількість робочих і вартість послуг. Агрегати вагою до 50 кг переміщають і завантажують в авто за допомогою такелажних ременів. Переміщення приладів масою 50-100 кг здійснюється на візках, а навантаження – із застосуванням ременів.

Устаткування вагою більше 100 кг пересувають за допомогою лебідок і вантажопідіймальних спецзасобів. Щоб спустити і підняти його по сходах, використовують спеціальні підйомники і помости, що виключають пошкодження стін і підлогових основ.

Правила підготовки до переїзду

Процес підготовки безпосередньо залежить від дальності відстані. Якщо техніка перевозиться недалеко, проводять мінімальні роботи. Агрегат відключають від мережі, звільняють від продуктів і розморожують, виймають скляні полки і фіксують дверцята, після чого запаковують в гофрокартон.

При далекому переїзді електротехніку потрібно захистити від пошкоджень і врахувати стан доріг, по яких проходить маршрут. Таке перевезення холодильника з вантажниками передбачає більш розгорнуту і складну підготовку:

 • відключення від мережі, розморожування до кімнатної температури;
 • знімання і пакування полиць, контейнерів, набірних елементів;
 • якісне прикручування компресора установочними болтами;
 • фіксування дверцят мотузками або скотчем;
 • запаковування агрегату в фірмову або іншу упаковку;
 • погрузка в машину, закріплення ременями і упорами.

При відсутності заводської коробки електроприлад спочатку обертають стрейч-плівкою, потім пухирчасто-повітряною плівкою і закріплюють скотчем. Багатошаровість гарантує захист від подряпин і пошкоджень. Щільна фіксація плівкових матеріалів липким скотчем робить упаковку пило- та вологозахищеною.

 

В якому становищі виконується перевезення

Правила транспортування вказані в інструкції. Є два варіанти – виробник дозволяє перевозити прилад в горизонтальному (на боці) положенні або забороняє. В останньому випадку холодильник перевозять тільки вертикально, для чого використовують вантажне авто з великим відсіком.

Відповідальність за вибір способу доставки лежить на власнику вантажу, тому перед ухваленням рішення необхідно вивчити це питання.

Перевезення холодильника з вантажниками в положенні лежачи

Якщо в інструкції прописана можливість горизонтального розміщення, слід вивчити заводську упаковку. Найчастіше на коробці намальовані стрілки, що вказують на правильне положення при переїзді. Якщо вона не збережена, апарат слід покласти так, щоб трубки для холодоагенту були спрямовані вгору.

Лежаче перевезення холодильниказ вантажниками вимагає дотримання додаткових правил:

 • прилад встановлюється в машині тільки на боці, розміщення на дверцятах або спинці заборонено;
 • поверхня вантажного відсіку повинна бути гранично рівною (для вирівнювання використовують матраци, картон, ганчірки);
 • апаратура з системою No Frost не перевозиться горизонтально;
 • транспортування обладнання в положенні лежачи виконується тільки на невеликі відстані і з невисокою швидкістю.

Якщо виникла необхідність везти апарат на боці, після доставки встановіть його вертикально і не включайте протягом 5-6 годин, а ще краще – почекайте добу. За цей час фреон стече вниз, прийде в стабільно нормальний стан і переміститься в компресор, що виключить ймовірність поломки.

Вертикальна доставка

Це більш дорогий спосіб транспортування. Це пов’язано з тим, що для нього потрібно вантажівка з високим кузовом, а це означає що і довжина, і вантажопідйомність машини також будуть більше. Як наслідок вартість доставки зросте.

При даному способі переміщення потрібна надійна фіксація ременями. Це дозволить уникнути падіння і пошкодження техніки. Упаковка і прокладання між рефрижератором і бортами машини обов’язкові.

Після доставки електротехніки, що перевозиться вертикально, бажано почекати 3-4 години. У зимовий час перед включенням пристрою слід почекати 10-12 годин. Це пов’язано з тим, що при низьких температурах фреон густіє і довше стікає в компресор.

Вартість доставки

У більшості випадків ціна вантажоперевезення залежить від моделі, габаритів і ваги холодильного електрообладнання, виду спецтранспорту та кількості робочих, а також дальності відстані і пакету додаткових послуг. До таких належить – комплексна підготовка та упаковка пристрою, необхідність демонтажу і монтажу кріплень, інші процедури.

Чим більше і складніше маршрут, тим дорожче обійдеться перевезення холодильника з вантажниками. У будь-якому випадку бажано знайти і вивчити інструкцію. Іноді це допомагає заощадити, оскільки вантажоперевезення великогабаритної електротехніки в горизонтальному стані обійдеться дешевше, ніж у вертикальному.