Сейф являє собою шафу, що не горить, або металевий ящик, застосовуваний для зберігання грошей, документів і речей, що мають матеріальну цінність.
Сьогодні сейфами обладнуються не тільки банки, громадські установи або офіси, а й приватні будинки і квартири. Разом з тим, великим попитом починає користуватися така послуга, як перевезення сейфів – особливий захід, що вимагає уважного професійного подхода.
В чому полягає складність перевезення сейфу?
На перший погляд, все здається простим: провести демонтаж, перемістити і занурити сейф на транспорт, привезти на нове місце, встановити. Однак на практиці все виявляється набагато складніше. Справа в тому, що на проведення робіт з перевезення сейфу впливають відразу кілька факторів:
- Велика маса. Мінімальна вага середнього сейфа становить 200 кг, маса ж найбільших екземплярів може досягати півтора тонн.
- Великі габарити. Розміри офісних сейфів, як правило, досить великі – іноді вони являють собою цілі шафи, що займають половину простору приміщення. Крім цього, не існує стандартних розмірів – габарити окремо взятого сейфа можуть бути строго індивідуальні.
- Нестандартні конструкції. Сейф може мати як прямокутну форму з рівномірно зосередженою по всій площі масою, так і являти собою куб, пересунути який буде не так просто.
- «Начиння». Усередині сейфу розташовані механізми захисту і замикання, які можуть пошкодитися при необережному переміщенні обладнання.
- Зовнішні чинники. Предмети інтер’єру в приміщенні, в якому встановлено сейф, підлогове покриття, наявність сходинок, ліфту, розміри дверних і віконних прорізів – все це необхідно враховувати при підготовці робіт з перевезення сейфу.
На складність такелажних робіт на початковому етапі можуть вплинути місце і спосіб установки сейфу: він може бути вмонтований в стіну або меблі, розташовуватися в підвалі або іншому важкодоступному приміщенні з обмеженим простором.
Підготовчі роботи з перевезення сейфу
Таким чином, перевезення сейфу – це складний технологічний процес, що вимагає як певних навичок в даній сфері, так і спеціального транспортного обладнання. Щоб переїзд стався максимально швидко і безболісно, необхідно виконати ряд умов по його організації – таких, як:
- виїзд фахівців на місце проведення робіт;
- визначення габаритів і маси сейфу, зовнішніх факторів і умов, які можуть ускладнити або полегшити процес переміщення і навантаження;
- попередня підготовка приміщення: демонтаж меблів, що стоять поруч, віконних або дверних прорізів (при необхідності), встановлення спеціальних загороджень від псування підлоги і стін, спорудження помостів для пронесення сейфу по сходах;
- вибір транспортного устаткування (візків, піддонів, лебідок, фіксуючих ременів та ін.);
- підбір спецтехніки для транспортування сейфу (в деяких випадках потрібне застосування крана-маніпулятора для вантажно-розвантажувальних робіт).
Такелаж і транспортування сейфу
В залежності від виду і ваги сейфу, в такелажних роботах по його переміщенню можуть брати участь кілька фахівців. Як правило, це не менше двох такелажників (з розрахунку 100 кг на 1 особу), що мають особливе оснащення: кріпильні ремені, що дозволяють вручну переносити сейфи масою до 600 кг.
Все інше такелажне обладнання підбирається строго індивідуально – залежно від розмірів і конструкції самого сейфу, а також місцевих умов.
Транспортування сейфів повинно виконуватися з обов’язковим дотриманням правил техніки безпеки. Особливу увагу потрібно приділити розташуванню сейфу. Фіксуючі ремені повинні надійно закріплювати сейф в кузові автомобіля. При недотриманні цих умов можливі серйозні негативні наслідки: деформація самого сейфу або оточуючих його бортів, перекіс кузова.
Все спорядження перед перевезенням має бути ретельно перевірено. Для забезпечення надійності перевезення сейфу може бути проведене з залученням додаткової охорони, а сам вантаж може бути застрахований від всіх можливих ризиків.
Професіоналізм – гарантія якості
Кількість такелажних робіт безпосередньо залежить від кваліфікації працівників, що їх виконують. Потрібно заздалегідь розуміти, наскільки ви ризикуєте, довіряючи перевезення сейфу непрофесіоналам, випадковим знайомим або підозрілим підрядникам.
Пам’ятайте, що сейф – це не просто «залізо», перенести яке можна, використовуючи лише фізичну силу. Це складне обладнання, яке потребує дбайливого ставлення, тому довіряйте перевезення сейфу тільки професійним мувінговим компаніям, авторитет яких не викликає сумнівів, до прикладу нашій компанії.