Одним з тих питань, яке вимагає об’ємної відповіді, є питання про те, як перевезти негабаритний вантаж. Негабаритний вантаж – це вантаж, який має габарити і загальну масу, що перевищують гранично допустимі при транспортуванні вантажів, відповідно до ПДР. Для перевезення такого вантажу потрібно наймати спеціальний транспорт. Крім того, необхідно отримати всі відповідні дозволи, оформлені документально, мати документи на сам вантаж, ретельно вибрати транспорт і маршрут перевезення негабаритного вантажу. В іншому ж випадку, якщо не виконати всі ці дії, перевезення вантажу буде просто неможливою через те, що він буде заборонений.

Які саме вантажі офіційно визнаються негабаритними

Визначення негабаритного вантажу дано вище. Існують офіційні параметри вантажів, перевезення яких дозволене по транспортних магістралях України і країн Європи (в США і країнах Латинської Америки стандарти вантажів дещо відрізняються від європейських стандартів). Отже, габаритний вантаж – це:

  • вантаж, який має висоту не більше 4 метрів;
  • вантаж, довжина якого не перевищує 20 метрів;
  • ширина вантажу – 2 метри 55 сантиметрів (не більш);
  • загальна маса вантажу разом з автотранспортом – не більше 38 тонн.

Будь-який вантаж, який відрізняється, хоча б по одному з перерахованих вище параметрів, визнається негабаритним і вимагає оформлення відповідного дозволу на своє транспортування.

Негабаритним вантажем, який потрібно перевезти, найчастіше є: сільськогосподарська техніка, всілякі будівельні балки і великогабаритна будівельна техніка, металеві великі контейнери, легкові та вантажні автомобілі в великій кількості, інші види специфічних вантажів.

Основні правила транспортування негабаритних вантажів

З огляду на ті складнощі, які можуть виникати під час перевезення негабаритних вантажів, слід дотримуватися основних правил їх безпечного перевезення:

  • негабаритний вантаж повинен бути розміщений таким чином, щоб стійкість автомобіля не була порушена, до того ж він не повинен закривати огляд водієві;
  • вантаж ні в якому разі не повинен створювати шум на трасі при своєму перевезенні, розпорошувати пил, порушувати цілісність дорожнього покриття, загороджувати дорожні знаки і закривати собою дорожню розмітку;
  • при перевезенні вночі, для більшої безпеки вантаж повинен бути обладнаний світловідбиваючими елементами (ззаду – червоного кольору, спереду – білого);
  • швидкість перевезення вантажу: по дорозі – не більше 60 км / год, по мосту – не більше 15 км / год;
  • під час снігопадів і ожеледиці перевезення вантажів подібного роду не провадиться.

У тому випадку, якщо ширина вантажу перевищує 4 метри, в обов’язковому порядку проводиться супровід транспорту. Водій машини, яка перевозить негабаритний вантаж, не має право підбирати по дорозі пасажирів і зупинятися в місцях, які для цього не призначені. Перевезення негабаритного вантажу – це складний і відповідальний процес, і перераховані вище пункти повинні дотримуватися неухильно.

Які види перевезення негабаритного вантажу існують

В даний час, виходячи з реалій, що склалися, фахівці розрізняють три основних види транспортування негабаритних вантажів:

  • відправницьке перевезення вантажів – масове транспортування вантажів, яке здійснюється постачальником замовнику на постійній основі. Супровід, навантаження і розвантаження вантажів здійснюється на найвищому професійному рівні. Кількість і частота перевезень залежить від того, наскільки велику продуктивність має сторона, яка відряджає, а також від тих можливостей з прийому вантажів, які має одержувач;
  • перевезення вантажів галузевого типу – це перевезення вантажів, що припускає наявність компанії-дистриб’ютора, яка і здійснює поставку вантажів великій кількості споживачів;
  • транспортне перевезення негабаритних вантажів – найчастіше, одноразове перевезення вантажу в тому випадку, якщо виникає в ній необхідність.

Всі комерційні перевезення вантажів відносяться до одного з трьох вищеперелічених типів.

Як правильно скласти маршрут перевезення негабаритного вантажу?

Одним з основних факторів, що впливають на успішне перевезення негабаритних вантажів, є вибір маршруту поїздки. Під час вибору маршруту, по якому буде здійснене перевезення, необхідно враховувати не тільки специфіку вантажу (його масу, габарити), але і такі чинники самої траси:

  • наявність на шляху проходження вантажу вузьких і низьких тунелів, мостів з різною вантажопідйомністю;
  • спуски з підвищеною вірогідністю виникнення аварійних ситуацій, круті підйоми (машина просто може не піднятися по ним з негабаритним вантажем на борту).

Вибір маршруту вантажного перевезення у Львові найкраще довірити професіоналам, які зможуть врахувати всі тонкощі перевезення такого специфічного товару вантажу. Такими професіоналами є виконавці нашої компанії – найсучаснішої і зручної організації де щодня зустрічаються тисячі замовників і виконавців. Висока якість послуг виконавців гарантується тим жорстким відбором, який проводить серед кандидатів в виконавці адміністрація фірми. Висока якість послуги і її доступна ціна – девіз роботи виконавців компанії.

Вибір компанії-перевізника – відповідальний процес

Перевезення сучасних вантажів в цілому, а перевезення вантажів нестандартних габаритів тим більше, повинно проводитися виконавцями солідної фірми, що має відповідний досвід у наданні послуг подібного роду. У компанії-перевізника повинен бути великий парк автотранспорту різних видів і моделей, повинні бути позитивні відгуки про роботу від попередніх замовників, доступна цінова політика і високий професіоналізм водіїв.

Якщо необхідно терміново перевезти вантаж, а немає часу і бажання займатися цим самостійно, найкраще дати завдання подібного роду фахівцям, які співпрацюють з нашою компанією. Всі необхідні для перевезення негабаритного вантажу документи будуть оформлені в найкоротші терміни, фахівці підберуть оптимальний маршрут, і саме транспортування буде проведена на найвищому якісному рівні. Фахівці нашої компанії пропонують тільки якісні послуги!