Такелаж – слово знайоме багатьом. Але його традиційно пов’язують з морською тематикою. А що собою являє такелаж в вантажоперевезеннях? Чим відрізняються такелажні роботи від такелажних послуг? Кому і для чого вони можуть стати в нагоді? Відповіді на всі ці питання шукайте в нашій статті.

Такелажні роботи Львів – це комплекс дій, які потрібні для підняття різноманітних вантажів з метою їх переміщення або навантаження на транспорт. Вони мають принципові відмінності від звичайних вантажно-розвантажувальних робіт:

 1. Велика вага і габарити вантажів. Такелажні роботи, як правило, застосовуються для підіймання і переміщення таких предметів, які вручну не зрушити. Це виробниче і медичне обладнання, величезні резервуари, транспортні засоби, банкомати, сейфи, сервери, контейнери, кіоски і т.ін.
 2. Використання спеціальних інструментів, обладнання, підйомної техніки. На відміну від звичайних вантажників, які працюють переважно своїми руками, такелажники застосовують різні технічні пристосування.
 3. Кваліфікація фахівців. Якщо вантажником можна стати без спеціальної підготовки, то для такелажних робіт потрібні великі теоретичні знання, тверді практичні навички і щільне знайомство з правилами техніки безпеки. Тому їх доручають лише кваліфікованим такелажникам. Переміщення важких, габаритних вантажів ні в якому разі не можна довіряти штатним вантажникам або «знайомим міцним хлопцям».

Що таке такелаж?

По-перше, це слово може позначати сам процес проведення такелажних робіт. Наприклад, часто говорять про такелаж верстатів, банкоматів, будматеріалів і т.ін. Таким чином, ці поняття можна вважати синонімами.

По-друге, такелаж – це набір спеціальних пристосувань і механізмів для кріплення, підйому і переміщення вантажів. Таким терміном позначають все те оснащення і техніку, з якою працюють такелажники. У неї входять:

 • канати, ланцюги, мотузки, троси з різних матеріалів;
 • карабіни, гаки, стропи, розжим;
 • лебідки, талі, баді, домкрати;
 • гідравлічні візки;
 • різноманітні підйомні крани (консольні, мостові, баштові, штабеллери, маніпулятори, підйомники).

Такелажні послуги або такелажні роботи?

Різниця між цими словосполученнями дуже умовна. Як правило, під такелажними роботами Львів розуміють тільки дії з підйому вантажу. Такелажні послуги – більш широке поняття. Воно включає також допоміжні операції з вантажами, які проводяться до або після такелажу. Найчастіше це:

 • демонтаж переміщуваного обладнання і його подальший монтаж на новому місці;
 • маркування окремих одиниць вантажу;
 • упаковка предметів і обладнання, виготовлення піддонів, ящиків та ін .;
 • підготовка робочого майданчика і шляхів переміщення – розширення віконних прорізів, будівництво огорож, перехоплюючих майданчиків, тимчасових опор і настилів;
 • перевезення вантажів звичайним вантажним або спеціалізованим транспортом.

Кому і для чого потрібні такелажні роботи?

Такелаж більш-менш затребуваний в усіх галузях народного господарства. Ось тільки деякі випадки застосування такелажних робіт Львів:

 • переміщення виробничого обладнання в межах заводу або його транспортування за новою адресою;
 • офісні та квартирні переїзди (включаючи меблі, оргтехніку, сейфи, серверне обладнання, що перевозяться);
 • перевезення складних і габаритних медичних приладів (томографи, рентген-апарати, випромінювачі);
 • встановлення банкоматів, терміналів;
 • навантажування будматеріалів.

Завдяки вазі і габаритам більшості виробничих верстатів і агрегатів, такелажні роботи Львів найбільш часто потрібні промисловим підприємствам. Але до допомоги такелажників звертаються і звичайні люди, яким треба, наприклад, перевезти меблі на нову квартиру. Так виходить швидше і безпечніше, ніж власноруч тягти майно по сходах і вантажити його в машину.

А ще кваліфіковані такелажні послуги незамінні, якщо потрібно перемістити дороге високотехнологічне обладнання. Адже буває досить одного невдалого поштовху, щоб повністю вивести такий «розумний» апарат з ладу. В арсеналі такелажників є всі необхідні пристосування і належний досвід, щоб перемістити будь-який агрегат з максимальною акуратністю. В результаті обладнання залишається працездатним, а гаманець і нерви власника – цілими.

Такелажні роботи у Львові

Вам потрібно перемістити важкий великогабаритний вантаж – піаніно, магнітний томограф або виробничий верстат? Не намагайтеся зробити це самостійно і не кличте вантажників з сусіднього будмайданчика. Такелажні роботи  Львів оперативно і безпечно виконують тільки професіонали. У Львові будь-який вантаж можна довірити фахівцям нашої компанії. Ми допоможемо вам з офісним або квартирним переїздом, перевезенням і переміщенням обладнання, ємностей, банкоматів тощо.

Чому такелаж слід доручати фахівцям?

Такелажні роботи пов’язані з підйомом і переміщенням великих, великовагових вантажів. Вони не обходяться без спеціальних пристосувань (строп, домкратів, лебідок), часто потрібна вантажопідйомна техніка (крани, підйомники). Для роботи з важкими вантажами потрібні кваліфікація, досвід, відповідні допуски. Якщо працює неспеціаліст, в небезпеці опиняється вантаж, що перевозиться і все, що його оточує. А професійне проведення такелажних робіт – це:

 1. Збереження вантажу і навколишнього майна. Фахівці знають, як винести рояль, не пошкодивши стіни, і як підняти верстат, не впустивши його на інше обладнання.
 2. Безпека людей. Робота з важкими вантажами – це робота підвищеної небезпеки. Помилка тут може коштувати людського життя. Але кваліфіковані, відповідальні такелажники подбають про безпеку на робочому майданчику.
 3. Оперативність виконання. Щоб перемістити важкий вантаж навіть на один метр, потрібна ретельна підготовка. Досвідчені професіонали швидко організують такелажні роботи будь-якої складності.

Наші пропозиції

Ми виконуємо такелажні роботи у Львові і Львівський області. Піднімаємо і переміщаємо будь-які вантажі (вагою до 600 т) на будь-які відстані (від 1 м). Пропонуємо такелаж різноманітного обладнання:

 • банківського;
 • медичного;
 • промислового (верстатів, технологічних ліній, машин, пресів);
 • поліграфічного;
 • серверного;
 • торгівельного;
 • харчового;
 • трансформаторного і т.ін.

Також допоможемо з переміщенням інших предметів – роялів, акваріумів, сейфів, шаф.

Крім такелажних робіт Львів, надаємо супутні такелажні послуги:

 • демонтаж, розбирання складного обладнання на модулі;
 • упакування, маркування вантажів, що перевозяться;
 • навантаження предметів на транспорт (надаємо транспортні платформи високої вантажопідйомності);
 • організацію, узгодження транспортування;
 • вивантаження, монтаж, складання устаткування за місцем доставки.

Переваги, які отримують наші клієнти

Ми займаємося такелажними роботами 8 років і за цей час зуміли забезпечити своїм клієнтам кращі умови. У нас тільки досвідчені і кваліфіковані співробітники, які підходять до роботи з максимальною відповідальністю. Також ми маємо в своєму розпорядженні усе обладнання, необхідне для якісного такелажу, – від підйомних кранів до строп і карабінів.

У нашій компанії ви отримаєте:

 1. Гарантії якості на такелажні роботи Львів – це гарантії 100% -го збереження вантажу і навколишнього майна.
 2. Оперативність виконання робіт.
 3. Заощаджений час. Ми беремо на себе все – від розробки плану до підбору такелажних пристроїв та пакувальних матеріалів.
 4. Безпека для оточуючих на всіх етапах роботи.
 5. Вигідні ціни та безкоштовний виїзд фахівця-оцінювача.

Якщо у вас виникла необхідність перемістити або перевезти важкий вантаж, звертайтеся в нашу компанію.